Strony internetowe w sieci Zagadnienia informatyczne 

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najważniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać założony filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych obostrzeń?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących odbiorców na naszą witrynę internetową. Manipulują one miejscem portalu w rezultatach wyszukiwania i przez to naruszają zasady rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez grupę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci tekstów sponsorowanych najeżonych wieloma odnośnikami. Szerzy się także zjawisko kupowania linków, co jest zakazane. Witryna jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne metody zostaną wykryte, a to łączy się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w przeglądarce, czsem aż o 40 stron.

Jak wyeliminować problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że jeśli na stronę będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo walczyć o przywrócenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie zapewnia stuprocentowego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść szansę pozbycia się uciążliwych filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej firmy SEO. Specjaliści momentalnie zidentyfikują prawdziwą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym firmom.

Podobne