Strony internetowe w sieci Usługi Zagadnienia informatyczne 

Hosting dla firm – przeczytaj zanim wybierzesz usługodawcę

Jeśli masz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – postaw na bezpieczeństwo i prędkość

Hosting internetowy, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, szybki, bezawaryjny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest ważna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (VPS, dedykowany, współdzielony, albo w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, bowiem każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting internetowy?

W przypadku hostingu dla firm nie wypada skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się słabą jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Ważne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była też stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki przedłużenia ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować właściwe warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się płomieni), a kopia zapasowa danych powinna być wykonywana cyklicznie.

Podobne