Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Jak zamontować panele podłogowe?

Zobacz, gdzie nabyć panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na kilka dni, aż pozbędą się nadmiaru wody. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – najniższa wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany ciepła w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Podobne