Wyposażenie i urządzanie mieszkania 

Grasz zawodowo lub dla przyjemności? Potrzebny ci fotel gamingowy

Kartkując foldery salonów meblowych coraz częściej znajdziemy w ich ofercie sekcje przedstawiające fotele dla graczy. Wielu konsumentów przeważnie nie widzi różnic pomiędzy takimi fotelami a fotelami biurowymi, ale zagorzali gamerzy wiedzą, że dobry fotel gamingowy jest niezastąpiony, gdyż zdecydowanie podnosi komfort gry.

Fotele do grania – stabilność, solidność i możliwość regulacji

Przez ostatnie trzydzieści lat gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i szybko przeniosły się z salonów gier do naszych mieszkań. Powstał również e-sport i coraz większa grupa osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, a wręcz spędza przed komputerem kilkanaście godzin tygodniowo trenując do ważnych turniejów. Dlatego też potrzebne im są specjalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest zagwarantowanie graczom solidnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu podczas wielogodzinnych sesji. Co więc wziąć pod uwagę przy wyborze fotela do grania? Na początku dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on dostosowanie elementów wpływających na jego funkcjonalność, czyli na wysokość zagłówka, podłokietników i siedzenia, ułożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi oraz kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Istotne są też tworzywa z jakich wyprodukowane zostało takie krzesło – musi być wytrzymałe na duże obciążenia, stabilne, a na elementach mających styczność ze skórą gracza (np. na podłokietnikach) musi być osłonięte materiałem, który nie wywoła zadrapania ani podrażnienia skóry.

Krzesła dla graczy – z czego wynikają różnice cen?

Cena krzesła gamingowego jest wysoka – koszt kupna najtańszych foteli tego rodzaju zaczyna się około 350 zł, z kolei w przypadku modeli od renomowanych marek nierzadko mocno przekracza granicę 1000 zł. Z czego bierze się takie spektrum cen? Tańsze modele krzesła dla graczy przeważnie dają niewielką możliwość regulacji i są wykonane z surowców gorszej jakości, jednakże bez trudu zaspokoją wymagania osób, które przesiadują przed ekranem po kilkanaście godzin w tygodniu. Modele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mają większy zakres regulacji istotnych elementów, są często powleczone bardzo mocną naturalną skórą, są w stanie udźwignąć olbrzymie obciążenia (nawet do 200 kg!) oraz mają dodatkowe udogodnienia, jak schowki na drobiazgi, podnóżki czy uchwyty na słuchawki.

Podobne