Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja 

Planujesz mieszkanie w nowoczesnym stylu? Rozważ narożny biokominek

Urządzasz mieszkanie i myślisz, jak uczynić je bardziej przytulnym, ale zarazem chcesz, aby nowa aranżacja pomieszczenia miała nowoczesny wygląd? Te dwie rzeczy da się pogodzić! Wystarczy w zainstalować biokominek!

Czym cechują się biokominki

W czasach, kiedy tak dużo mówi się o ochronie środowiska i zanieczyszczeniu powietrza, oczywistym jest, że nawet właściciele domków jednorodzinnych pomału rezygnują z budowy tradycyjnych kominków opalanych drewnem lub węglem. Podobne, jeżeli nawet nie lepsze wrażenia estetyczne dają wszak ekologiczne biokominki, które w trakcie pracy nie generują dymu. Spalane w nich wkłady żelowe lub biopaliwo dają przyjemną ciepłą barwę płomieni, która przywodzi na myśl paleniska z górskich, tradycyjnych domków. Paleniska większości biokominków można oprócz tego udekorować włosiem metalicznym*, które w zetknięciu z ogniem błyszczy się jak żarzące się drewno, polerowanymi kamykami ceramicznymi w różnych barwach lub polanami ceramicznymi, które z powodzeniem imitują takie gatunki drzew jak dąb, brzoza, olcha, bądź sosna, co zwiększa dynamikę ognia i nasila wrażenie posiadania klasycznego kominka. Wykorzystanie ceramicznych ozdób ma jeszcze jedną zaletę – po wypaleniu się biopaliwa polana i kamienie pozostają gorące jeszcze przez jakiś czas, dzięki czemu ciepło emitowane jest jeszcze kilkanaście minut po ugaszeniu płomienia.

Biokominek narożny – dlaczego to się opłaca?

Oprawy biokominków wykonywane są w wielu kształtach. Dość popularne są biokominki narożne, cechujące się tym, iż ich kształt zagina się w prawo lub w lewo, dzięki czemu można umieścić je na kolumnach oraz zagięciach ścian. Takie biokominki rogowe nadają się też do zabudowy – daje to olśniewający efekt aranżacyjny. Zaletą biokominków narożnych jest to, że emitowane ciepło rozprzestrzenia się jednocześnie w kliku kierunkach, efektywniej dogrzewając pomieszczenie. Zapewne przed zakupem będziemy rozważać, czy postawić na biokominek narożny z szybą czy bez? Szyba w przypadku biokominków ma głównie wartość estetyczną, trzeba jednak pamiętać, iż szkło hartowane jest dość drogim elementem i może podnieść cenę biokominka. Poza tym osłona płomienia dłużej się nagrzewa, dlatego jeżeli chcemy używać biokominka narożnego jako pomocnicze źródło ciepła, powinno się wybrać model bez szyby. Z kolei jeżeli biokominek będzie zawieszony nisko, a mamy w domu małe dzieci, trzeba kupić model z szybą, która nie da pociesze sięgnąć do płomienia.

Podobne