Wentylacja, ogrzewanie, klimatyzacja 

Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Jeśli chcesz nabyć filtr minipleat, koniecznie odwiedź tę stronę

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym względem nasz kraj zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Codziennie pojawiają się kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nieprzerwanie poszukiwane są skuteczne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie istotne (np. w szpitalach).

Filtry minipleat typu mini-pleat – do biur oraz domu

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach zakładanych w urzędach, biurach czy budynkach mieszkalnych znakomicie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale również na jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa mają stalową ocynkowaną ramę charakteryzującą się dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat ułożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te mają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do stosowanie w przemyśle

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przepływającego powietrza, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, także sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną pracę w wymagającym środowisku (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie należy zachować wyśrubowane normy sterylności powietrza, jak przykładowo w przemyśle farmaceutycznym.

Źródło fotografii – marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46

Podobne