Usługi 

Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

Lokal na chrzciny - dowiedz się więcej o ofercie na palacradziwillow.pl.

Dla rodziców chrzciny są pierwszą dużą rodzinną okolicznością związaną bezpośrednio z ich nowo narodzonym potomkiem, wobec tego troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było idealne. Organizacja chrzcin może być jednak niełatwym zadaniem, w szczególności gdy na imprezę zaprasza się liczną grupę krewnych oraz przyjaciół. W tym artykule przeczytasz parę wskazówek, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz określić preferowany upominek dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce wkrótce po urodzeniu pociechy, niekiedy nawet w dniu połogu, ze względu na dużą śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzest przeistoczył się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, tym samym jest organizowany zazwyczaj kilka miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to wnikliwe przemyślenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd, jak również rodziców chrzestnych. Planując z parafią dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie nieodzowne na zaproszenie wszystkich gości, jak również zamówienie dla nich posiłków oraz noclegu, jeżeli będą przyjeżdżać do nas z daleka. W wysłanych zaproszeniach powinno się zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest niezbędne do ustalenia ile osób finalnie będziemy musieliugościć. Nie krępujmy się także zakomunikować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście głównie stawiają na zabawki, lecz rodzicom bardziej pomogą praktyczne podarki, jak przykładowo fotelik samochodowy, kocyki dla dziecka oraz ubranka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze dekadę temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, więc nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni mogli być zapraszani na odświętną biesiadę. Współcześnie obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych młodych rodziców to już standard. Sprawdzając oferty lokali, gdzie można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko odnajmują cudownie udekorowane miejsce, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przyrządzi menu korespondujące z charakterem imprezy i który zapewni biegłą obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia zaplanowana jest na na miesiąc letni, polecamy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą harcować pośród zieleni. Istotny jest również taki dobór sali na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca obiadu był niezbyt długi, tak samo jak późniejszy powrót gości do domu lub zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Podobne