Dbanie o zdrowie Usługi 

Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez większych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku należy wspomnieć, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną trwałością. Jego największym atutem jest także fakt, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów zębów?

Spektrum materiałów, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.

Podobne