Usługi Usługi budowlane 

Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Wypożyczalnia szalunków - zapoznaj się z bezkonkurencyjną ofertą

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, na ogół składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, powszechnie wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Służą one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i podpierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, schodów, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji oraz wynajem szalunków

Szalunki, nazywane też deskowaniem, rozróżniamy ze względu na metodę ich stosowania – wyróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również elementy używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów można wyróżnić lekkie, średnie oraz ciężkie. Sporo firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny przede wszystkim wśród niedużych przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, dysponują szerokim wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków sprawdza się też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas, a także stanowczo przyspiesza prace budowlane.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Podobne