Dbanie o zdrowie Usługi 

Terapia par – pomoże zażegnać kryzys

Terapia par UK - wejdź tutaj, aby leczyć się efektywnie z odpowiednim specjalistą!

Kłótnie zdarzają się we wszystkich związkach. Większość z nich nie stwarza niebezpieczeństwa, zaś po dojściu do tego, co jest źródłem kłótni, pary samodzielnie zażegnują problemy. Zdarza się jednak, że przyczyny okazują się naprawdę problematyczne – między innymi zdrada jednego z partnerów, kłamstwa czy problemy natury seksualnej. W takich przypadkach zażegnanie kłótni na własną rękę może być niemożliwe. Niegdyś zwykle skutkowało to rozstaniem, lecz obecnie istnieją sposoby, dzięki którym można zakończyć nawet największy kryzys. Kiedy jednak terapia par okaże się naprawdę potrzebna? Jak wygląda? Jak do niej podejść, by dała dobre skutki?

Terapia par – w jakich przypadkach się przyda?

Związki w kryzysie najczęściej proszą o poradę wtedy, gdy nie są w stanie zrozumieć nawyków partnera. Zwykle nie spędzają swojego czasu z partnerem, miast tego wychodzą między innymi z przyjaciółmi. Partnerzy podejmujący terapię par często zauważają, że brakuje tematów do rozmów, ponieważ ich pasje różnią się od zainteresowań drugiej strony. Terapia par jest także wskazana wtedy, gdy któryś z małżonków jest winny zdrady małżeńskiej – w takich sytuacjach jest ona niestety najcięższa. Przyczyną dużych zgrzytów w kontaktach między małżonkami okazują się także nierozwiązane dysfunkcje seksualne, bo pary zwykle nie potrafią rozmawiać na ten temat bez odczuwania zażenowania.

Terapia par – czego oczekiwać?

Ideą terapii par jest znalezienie przyczyn problemów w związku i ich wyeliminowanie. Z tego względu najważniejszymi elementami terapii są dyskusje między partnerami – nie są to przy tym kłótnie w obecności terapeuty, a rzeczowe badanie, które umożliwia dotarcie do przyczyn kryzysu. Terapia par zwykle obejmuje także mediację, gdyż ta pozwala na pokonanie najróżniejszych kłótni. Należy wspomnieć również o tym, iż terapia par spodziewane skutki przynosi tylko wówczas, kiedy zgody pragną obie strony – z tego powodu istotnym elementem są ćwiczenia nad polepszeniem komunikacji.

Nasze dane adresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Podobne