Usługi Usługi budowlane 

Szukasz specjalistów od izolacji fundamentów? Postaw na wieloletnie doświadczenie

Osłona fundamentów przed niekorzystnym wpływem wody, wilgoci i wyziębienia jest jednym z najważniejszych faz budowy stabilnego, bezpiecznego budynku. Wilgoć wnikająca w mury z czasem spowoduje uszkodzenia ich konstrukcji, a wykwity grzybów i pleśni za czasem odbiją się negatywnie na zdrowiu lokatorów.

Kto wykona zabezpieczenie fundamentów?

Planując budowę obiektu, warto zlecić opracowanie najlepszej metody hydroizolacji specjalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie nie tylko w zabezpieczaniu przed wodą nowych budynków, ale także w przywracaniu hydroizolacji w tych już ukończonych. Mają oni wiedzę, jakich pomyłek wystrzegać się oraz jakie technologie i materiały hydroizolacyjne sprawdzą się najlepiej w konkretnym przypadku. Wszak wykorzystanie należytych technik izolacji fundamentów może różnić się w zależności, czy planowane jest wykonanie ścian i ław fundamentowych, fundamentów z bloczków betonowych czy też osadzenie budowli na płycie fundamentowej. Istotna jest też dogłębna analiza warunków wodnych na obszarze, na którym planowana jest budowa. Za jej pomocą można zweryfikować czy niezbędna jest izolacja przeciwwilgociowa (realizowana na gruntach, w które woda błyskawicznie wsiąka i nie spiętrza się przy fundamentach) czy może przeciwwodna (tam, gdzie istnieje ryzyko podtopień lub gleba jest na tyle spoista, iż po opadach fundamenty mogą długi czas stać w wodzie).

Metody izolacji fundamentów

W zależności od rodzaju fundamentów, do ich protekcje przed wilgocią wykorzystuje się odmienne sposoby. Płytę fundamentową, na której najczęściej stawia się budowle tam gdzie jest wyższy poziom wód gruntowych, można hydroizolować od dołu wykonując warstwę izolacji ciężkiej. Natomiast nową ścianę fundamentową z betonu można pokryć warstwą uszczelniającej wyprawy cementowej, przy czym najlepiej nałożyć ją zarówno na zewnętrznej, jak i wewnętrznej powierzchni. W przypadku ścian murowanych najlepiej sprawdzi się zastosowanie izolacja pionowa i poziomej, która zastopuje kapilarne przenikanie wody przez mury.

Wykonawstwo izolacji fundamentów także powinno się pozostawić profesjonalistom, bo nagminnym błędem mniej wykwalifikowanych ekip jest nie zastosowanie się do wytycznych wyszczególnionych w projekcie budowlanym (między innymi tych dotyczących warunków i metod aplikacji materiałów hydroizolacyjnych) czy też wykorzystanie ich tanich substytutów, nie mających podobnych własności wodochronnych. Nieodpowiednie wykonanie prac czy zastosowanie materiałów nieadekwatnych do stopnia obciążenia wilgotnością może skutkować, że będzie ona nieefektywna.

Podobne