Robienie zakupów Usługi 

Rzeźba ogrodowa – w parkach, lasach i na prywatnych posesjach

Nowoczesne rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale też na terenach ogólnodostępnych. W jakiej technice się je tworzy? Kto z reguły kupuje rzeźby do ogrodu oraz fontanny w formie ozdobnej figury?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieprzeciętny sposób na aranżację przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz częściej spotykaną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Dzisiaj ogromnym popytem cieszą się wyszukane rzeźby wytworzone poprzez odlew, których kształt jest opracowany w oparciu o preferencje klienta, jego predyspozycje, jak również wielkość ogrodu. Na ogromnych przestrzeniach bardzo dobrze prezentują się pokaźne, masywne figury, które zachwycają swoim dostojnym stylem. W mniejszych ogrodach zaleca się z kolei wykorzystanie małych rzeźb. Klienci wybierają między pomnikami o surowej formie albo wręcz na odwrót – zdecydować się na bogate wzory. Wybór stosownej figury musi zależeć od stylu ogrodu i tego, jaki skutek zamierzamy ostatecznie uzyskać. Znacznym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne rzeźby pełniące funkcję użytkową, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te są wspaniałą formą dopełnienia przestrzeni.

Dla kogo rzeźby ogrodowe?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów różnego typu. Cudownie komponuje się w parkach, miejskich ogrodach, laskach, może także być urozmaiceniem terenu przy muzeum, uniwersytecie, urzędzie, hotelu bądź innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują też osoby prywatne, które zamierzają wytworzyć w swoim ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk lub zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która uwydatni współczesny charakter ogrodu. Modne stają się też imponujące rzeźby orientalne, które będą stanowić oszałamiające dopełnienie ogrodu w stylu japońskim.

Podobne