Usługi 

Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Zleć regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – aby właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega wypaczeniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Podobne