Usługi 

Prywatny detektyw – zawodowiec z państwową licencją

Usługi prywatnych detektywów są coraz popularniejsze. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w wypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się przydatne też dla pracodawców – pozwalają np. zweryfikować czy pracownik korzystający z L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować lub czy informacje podane przez niego w CV nie zostały zakłamane. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności winien mieć detektyw i w rozstrzygnięciu których spraw może być pomocny.

Detektyw – konieczna jest licencja

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę detektywa. Żeby legalnie pracować w tym zawodzie, trzeba dysponować stosowną licencją wydawaną po zaliczeniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby przystępujące do egzaminu muszą też spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów należących UE, minimum średniego wykształcenia i świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji. Wymogiem jest także bycie osobą niekaraną, a w przypadku byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, kandydaci na prywatnych detektywów muszą ukończyć 21 lat.

Kiedy zwrócić się o pomoc detektywa?

Gros zadań, realizowanych przez detektywów dotyczy różnego typu kwestii rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zwrócić się między innymi kiedy mamy podejrzenie, że nasz partner jest niewierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic dziecka należycie się nim opiekuje. Detektyw pomoże nam też określić rzeczywistą wysokość zarobków byłego partnera, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.

Podobne