Dbanie o zdrowie Usługi 

Protezy, mosty czy implanty stomatologiczne – co wybrać?

Najlepszym sposobem na uzupełnienie ubytków w uzębieniu są implanty zębów. Sprawdzą się zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są stosunkowo łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant stomatologiczny, a dokładniej jego korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie pełnej protezy czy mostu. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki należy przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich założenie?

proces wszczepienia implantów zębowych rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Poza nim istotne jest także odpowiednie nastawienie i opanowanie strachu. W następnej kolejności stomatolog nacina dziąsła. Umożliwia to odsłonięcie tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i doświadczeniem. Dokładność niezbędna jest też przy umieszczeniu implantu zębowego w kości. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a strach przed bólem

Myśl o wszczepieniu implantu zębowego budzi w niektórych pacjentach obawy związane z możliwym dotkliwym bólem odczuwanym w czasie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezzasadny. Obecnie implantologia dysponuje bardzo efektywnymi lekami przeciwbólowymi, gwarantującymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie wrażliwi na ból mogą oprócz tego poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które zupełnie usunie możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.

Podobne