Usługi 

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Tutaj sprawdzisz, jak zamówić wywóz mebli Kraków

Każdy z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z różnych względów nie chcemy wyrzucić. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, zwykle przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej albo na poddasze. Problem jednakże w tym, że po wielu miesiącach i te schowki stają się tak zagracone, iż codzienne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często urządzamy także, kiedy kupujemy zaniedbaną nieruchomość albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.

Wywóz starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Odpady takie jak sprzęt AGD i RTV, połamane meble, połamane panele ścienne lub podłogowe czy elementy stolarki okiennej nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery nierzadko oferują też fachową pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie materiału

Stare meble, jeśli zostaną przewiezione do PSZOK-u bądź podmiotu zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą być spalone lub trafić na składowisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich według surowca, z którego zostały wykonane, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania nowych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się na ogół na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później służą do złożenia kolejnych szaf, łóżek bądź regałów.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]

Podobne