Usługi 

Osiągnij wszystkie zamierzone cele – o profesjonalnym coachingu

Profesjonalny coaching - więcej o ofercie na https://janklusak.pl/oferta/coaching/

Pełne spożytkowanie swojego potencjału może być nie takie proste. Niekiedy zwyczajnie nie posiadamy motywacji, innym razem źródłem trudności bywają przeszkody psychologiczne. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju problemy bywają niezmiernie uciążliwe i w wielu przypadkach hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest nieraz jest niemożliwe lub co najmniej karkołomnie trudne. Dlatego powinno się wspomóc się doświadczeniem zawodowców. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają obecnie coache, w wielu przypadkach są bardzo efektywnym narzędziem w pokonywaniu przeszkód stojących na ścieżce do osiągnięcia zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy omawia coach?

Współpraca z coachem powinna rozpocząć się od wzajemnego poznania się. Na wstępie najważniejsze jest bez wątpienia uformowanie obopólnego zaufania oraz szczególnego rodzaju zrozumienia, które są konieczne do tego, żeby osiągnąć zakładane efekty. W toku pierwszych spotkań – które można przeprowadzić przez telefon albo za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna również cechy charakteru, kwalifikacje i zamierzenia swojego klienta oraz omówi z nim strategię działania. W czasie współpracy zazwyczaj przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych interwałach), które trwają przeważnie 1,5 godziny. Ostatnia sesja to natomiast sposobność do ocenienia działań oraz ustalenia, na ile klient upora się z danymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie zagadnienia będą poruszane w czasie sesji coachingowych zależy od celów osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia bądź zwiększenie jego wydajności.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na coaching można zdecydować się w wielu przypadkach. Jedną z najważniejszych pobudek przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest dążenie do całkowitego wykorzystania swojego potencjału celem poszerzenia umiejętności zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi także realnie wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, wzmacniając poziom satysfakcji oraz ucząc, w jaki sposób oswajać obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]

Podobne