Usługi Usługi finansowe 

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

W tym miejscu uzyskasz rzetelną pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, by prawidłowo pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Mocne strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się jedynie kosztami obsługi – podejrzanie niskie ceny usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Podobne