Ochrona i bezpieczeństwo Strony internetowe w sieci Usługi 

Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Na wpmagus.pl dowiesz się, kto ma w swojej ofercie odwirusowywanie WP

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, że liczbę witryn oraz sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie malware z WordPressa?

Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Obrazy na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? To raptem kilka z częstych oznak wskazujących na zainfekowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest szybkie działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerów warto powierzyć profesjonalistom od tego typu działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres wiedzy osób, które codziennie parają się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Czyszczenie malware WordPress – kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych wykonują szczegółowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod użytych na stronie motywów i wtyczek. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie powtórnej ataków. Jeśli długotrwałe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć także konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Regularne uaktualnianie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie istotne, bowiem eliminacja wszystkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, że analogiczna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Podobne