Dbanie o zdrowie Usługi 

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Zaawansowana próchnica, martwica, zapalenie miazgi, złamanie zęba bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, iż najczęściej w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcze, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także największych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest zastosowanie skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym, metalem szlachetnym bądź ceramiką.

Wybierz dobrego dentystę do przeprowadzenia endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Warto zatem wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie są już konieczne.

Podobne