Usługi 

Kilka słów o statuetkach pamiątkowych

Prestiż przeróżnych nagród oraz konkursów zależy od kilku elementów. Jednym z najważniejszych jest między innymi to, jakie odznaczenie otrzymuje uhonorowana nimi osoba. Znakomitym tego przykładem są statuetki przekazywane zwycięzcom najróżniejszych nagród z dziedziny kultury. Wszyscy rozpoznają wygląd Grammy czy polskich Orłów. Podobnie doceniane są wyróżnienia otrzymywane w świecie sportu – na przykład medale olimpijskie lub Puchar Europy. Muszą o tym pamiętać promotorzy wszelkich imprez kulturalnych oraz sportowych chcący, by te ekspresowo wypracowały swoją markę i zarazem z roku na rok się rozwijały. Tym bardziej, że zlecenie wykonania oryginalnych statuetek pamiątkowych jest w dzisiejszych czasach nadzwyczaj proste.

Statuetki pamiątkowe – szczególnie ważna element kultury niemal każdego narodu

Statuetki jako rodzaj nagrody wręczanej uzdolnionym osobistościom zwyciężającym w przeróżnych konkursach artystycznych lub zawodach sportowych pojawiły się już w czasach starożytnych. Specjalną popularnością cieszyły się rzecz jasna w starożytnej Grecji oraz w czerpiącym z jej spuścizny Cesarstwie Rzymskim. W późniejszych wiekach ich waga znacząco wygasła, żeby odrodzić się w XIX w.. Dziś medale, statuetki i puchary tworzą nadzwyczaj ważną część kultury nieomal wszystkich społeczeństw, a mnóstwo z nich ma wagę międzynarodową – jako potwierdzenie tego wypada przytoczyć chociażby statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za dokonania w obszarze filmu, jak również wręczane dorocznie wybitnym badaczom, pisarzom oraz aktywistom na rzecz pokoju Medale Noblowskie.

Statuetki z brązu – w jaki sposób kupić?

Wykonanie wszelkiego rodzaju statuetek pamiątkowych można łatwo zlecić rzeźbiarzom albo – jeśli interesują nas zwłaszcza statuetki z brązu i posiadamy już opracowany projekt – u fachowców parających się odlewnictwem. Rodzajów statuetek okolicznościowych jest wiele, aczkolwiek największym powodzeniem cieszą się statuetki z brązu. Rzecz jasna nie bez powodu – ich produkcja jest względnie niedroga, a równocześnie prezentują się one wspaniale, czym w znacznym stopniu zwiększają prestiż wszelkiego rodzaju plebiscytów oraz zawodów sportowych.

Podobne