Usługi 

Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Korzystna oferta sali komunijnej.

Impreza komunijna jest dla dziecka identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, ponieważ to najczęściej pierwsza naprawdę wielka biesiada dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Wobec tego rodzice pragną, by ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Zaplanować obiad w mieszkaniu czy znaleźć lokal na komunię?

Już przed etapem rozsyłania zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy przyjmą krewnych we własnym domu czy konieczne będzie zamówienie sali komunijnej. Przyjęcie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wtedy, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, lecz to już nieczęste sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich dekadach w głośne wydarzenia rodzinne, w których bierze udział czasem do stu gości, dlatego też zazwyczaj urządzane są w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli planujemy zarezerwować najodpowiedniejszą salę, radzimy zacząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszony termin przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporą trudnością może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, dlatego zalecamy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Kluczowe jest też to, by sala na komunię zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – a może komunijna sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi zatem oferować zjawiskowe, zadbane wnętrza. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Opcja skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora liczba, wypada rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice z reguły dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w źle odbierane, jeśli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów podarunków, np. zabawek-pistoletów bądź quada.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]

Podobne