Usługi 

Jak naprawić nieszczelne okna?

Dowiedz się więcej o nieszczelnych oknach

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i chłodem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają odpowiednich warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale także i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]

Podobne