Dbanie o zdrowie Usługi 

Implantologia – co warto wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, by używać protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz również wykazują wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie widocznych długo efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po operacji – unikać palenia tytoniu, alkoholu i bardzo ciepłych potraw. Istotne jest też wykorzystywanie specjalnych preparatów, które zwalczają ból i obrzęk.

Implantologia – jak wybrać specjalistę

Implantologia wywiera ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo istotne jest to, aby znaleźć właściwego specjalistę. Jak jednak uniknąć przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Słusznie zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne wskazówki.

Podobne