Technologie Usługi 

Gdzie zamówić wydruki 3D? Poznaj ofertę CadXpert

Druk 3D - sprawdź informacje o ofercie na cadxpert.pl

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, pracowników sekcji badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii SLA, SLS, FDM, PolyJet, oraz DMLS, może skorzystać z tej usługi, o ile nie posiada własnego urządzenia do drukowania 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły opracowane przez specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjne drukowanie 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich elementów, detali, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych konturów.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia wyrazistość konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

FDM to najpopularniejsza technologia druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, a także opcja użycia materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku w technologii FDM model pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby potrzebujące prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Podobne