Usługi 

Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na www.badaniabielsko.pl zlecisz badania kierowców Bielsko Biała

Na bezpieczeństwo na szosach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich auta. Szczególnie istotne jest to w przypadku kierowców zawodowych – na przykład taksówkarzy czy kierowców ciężarówek oraz busów. W ich przypadku istotne są tak umiejętności, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego względu kierowcy z tych profesji zgodnie z przepisami muszą regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto zatem napisać na ich temat kilka zdań. Jak często powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Przebieg badań psychotechnicznych kierowców

Badania kierowców muszą być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy z kolei specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – powinni bowiem przeprowadzać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Przybierają one formę konwersacji z badanym, w trakcie której odpowiada on na zadania dotyczące wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna faza badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie wykonywane są badania na odpowiednich urządzeniach, podczas których badana jest postrzeganie szybkości, zdolność szybkiej reakcji podzielność koncentracji czy dostrzeganie w ciemności.

Jak podnieść szansę w czasie badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na wizytę z psychologiem, który w jej czasie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, powinniśmy wiedzieć, że nie dla wszystkich ich efekty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco zwiększyć. W jaki sposób? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by zawczasu przekonać się, jak one funkcjonują.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Podobne