Usługi Usługi finansowe 

Dlaczego warto zlecać księgowość firmom zewnętrznym?

Kontakty z US potrafią dla części biznesmenów okazać się źródłem dużych problemów. Aby uporać się z tym bez niebezpieczeństwa poważnych przecież sankcji finansowych, niezbędne są profesjonalne kwalifikacje – a tych nie ma większość przedsiębiorców. Jeśli zatem niedużo potrafimy w sprawach podatkowych, dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie ich specjalistom. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj angażują etatowych księgowych, jednak to wyjście jest zbyt kosztowne dla niewielkich przedsiębiorstw. Ich szefowie najlepiej zrobią rozpoczynając współpracę z doświadczonym biurem księgowym. Jak więc wybrać biuro oferujące najlepsze usługi księgowe? O czym należy wiedzieć, by uniknąć przykrych niespodzianek?

Usługi księgowe – co obejmują?

Usługi księgowe świadczone przez dobre biura rachunkowe zapewniają łatwe funkcjonowanie firmy w różnych dziedzinach. Za ich sprawą bez komplikacji rozliczymy się z załogą, bez błędów obliczając wypracowane przez nich wynagrodzenie. Dzięki usługom księgowym, jak napisaliśmy wcześniej, unikniemy również trudności z urzędem skarbowym i możliwych sankcji finansowych. Dobrze również zaznaczyć, iż usługi dobrych biur pozwalają również na łatwe korzystanie z unijnych dotacji – między innymi dla firm angażujących osoby niepełnosprawne.

Usługi księgowe – o czym pamiętać?

Wspomniane korzyści będą jednak osiągalne dla nas jedynie wtedy, kiedy wybierzemy odpowiednie biuro rachunkowe. Jak sobie z tym poradzić? Najwięcej mówi nam na ten temat fakt, czy wybrane biuro posiada certyfikat przyznany przez Ministerstwo Finansów – zapewnia on, iż świadczone przez nie usługi za każdym razem będą najwyższej jakości. Dobrze też postawić na usługi księgowe tych biur, które wykupiły polisę OC – w przypadku błędów możliwe sankcje będą opłacone z pozyskanych dzięki temu środków.

Nasze dane adresowe:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]

Podobne