Dbanie o zdrowie Usługi 

Dentysta chirurg bezboleśnie wykona ekstrakcję zęba

Nie wszystkie schorzenia zębów i dziąseł mogą być uleczone podczas standardowych zabiegów stomatologicznych. Jeśli te sposoby terapii okazują się bezskuteczne, stomatolog podejmuje decyzję o przystąpieniu do leczenia z zastosowaniem technik chirurgii stomatologicznej. Choć ta nazwa dla wielu pacjentów brzmi przerażająco, to współczesna medycyna dysponuje technologiami i środkami, które powodują, że nawet bardzo złożone zabiegi są dla pacjenta całkowicie bezbolesne, a powikłania zdarzają się sporadycznie.

Jakie zabiegi wykona dentysta chirurg?

Do zabiegów często prowadzonych przez chirurga dentystę należą ekstrakcje zębów oraz usunięcie ich fragmentów (przykładowo wierzchołków korzeni lub całych korzeni). Te zabiegi przeprowadza się, jeśli stan zębów jest zły – głównie na skutek zaawansowanej próchnicy bądź często powtarzających się stanów zapalnych. Chirurg dentysta zajmuje się ponadto podcinaniem wędzidełka, a także zabiegami mającymi na celu rekonstrukcję poszczególnych części przyzębia – np. sterowaną regeneracją tkanek miękkich i kości. Do chirurga stomatologa trzeba ponadto zgłosić się w celu przygotowania jamy ustnej do założenia protezy.

Chirurg stomatolog a efektywne znieczulenie

Zabiegi, którymi zajmuje się chirurgia stomatologiczna jeszcze kilkanaście lat temu mogły wiązać się z odczuwaniem bólu. W dzisiejszych czasach jednakże dostępne są środki, które skutecznie eliminują przykre doznania. Poza tym pacjenci, którzy panicznie boją się fotela stomatologicznego, mogą otrzymać dodatkowe środki uspokajające, a nawet poprosić o wykonanie zabiegu w stanie pełnej narkozy.

Podobne