Dbanie o zdrowie Usługi 

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Nie każde choroby jamy ustnej możemy wyeliminować zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku konieczności wykonania implantów lub mostów, uszkodzonych kości, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju nowotworów bądź owrzodzeń. Które techniki bywają zatem wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były bezbolesne i nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także leczeniem wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych trudności. Dobrze więc powiedzieć kilka słów o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym sugerować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, aby stosował on tylko innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, leki znieczulające. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat komentarze dotychczasowych pacjentów, które wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie znajomych.

Podobne