Usługi 

Badania operatorów wózków widłowych i innych maszyn

Pragniesz poznać więcej informacji o badaniach operatorów Bielsko Biała? Wejdź na www.badaniabielsko.pl.

Do pracy w różnego rodzaju profesjach wymagane są właściwe predyspozycje psychofizyczne. By sprawdzić, czy dana osoba je posiada, przeprowadza się specjalistyczne badania. By je wykonać, należy wybrać się do przychodni psychologicznej, a na ich przebieg w dużej mierze wpływa rodzaj zawodu, w jakim chce pracować badany. Inne badania wykonywane są dla sędziów, inne zaś dla operatorów wózków widłowych czy maszyn. Jak łatwo się domyślić, te ostatnie badania są wykonywane znacznie częściej. Warto zatem powiedzieć parę słów na temat tego, jak one wygląda, jakie przepisy regulują ich charakter i jakie predyspozycje są w ich trakcie najważniejsze.

Zasady badań operatorów

Terminy wykonywania i rodzaj badań operatorów wózków podnośnikowych i pozostałych maszyn wykorzystywanych w fabrykach reguluje załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1996. Według niego badania operatorów powinny być wykonywane co 3 albo 4 lata, poza osobami po pięćdziesiątym roku życia – ci są zobowiązani do wykonywania badań co 24 miesiące. Powinniśmy jednak nie zapominać, że przebieg badań może zostać zmodyfikowany, jeżeli wykonujący je specjalista uzna, że niezbędne są inne badania lub niektóre części okażą się w tym przypadku niepotrzebne.

Badania operatorów – na co się przygotować?

Początkowym etapem badań operatorów jest badanie osobowości, mające najczęściej formę papierowego testu, a także test sprawdzający możliwości intelektualne. Potem wykonywane są badania na szybkość reakcji, opierające się zwykle na wciśnięciu odpowiedniego guzika po zapaleniu diody oraz przetestowaniu tego, czy kandydat jest w stanie odpowiednio prędko zahamować. Badania operatorów to także testy możliwości postrzegania przestrzeni i wzorku – te drugie zazwyczaj przeprowadzane są w ciemni i z wykorzystaniem stereometru.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]

Podobne