Usługi finansowe 

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Szukasz informacji o tym, co to jest mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji płatności masowych od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie proste. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy albo tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie wyeliminowaniem ewentualnych błędów, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej stu faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. Bank Pekao i mBank) wypada rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie rozlicza około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze kontrolowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem przekłada się na podniesienie terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Podobne