Krugerrand, Britannica, Liść Klonowy – o złotych monetach bulionowych
Jeśli chcesz zamówić monety bulionowe, powinieneś odwiedzić tę stronę.
Ludzie, którzy postanowili inwestować w złoto mogą skorzystać z wielu różnych metod: nabywać akcje podmiotów działających na rynku kruszców bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też gromadzić biżuterię inwestycyjną. Inną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które dostępne jest nie tylko w formie sztabek, lecz także monet bulionowych.
Złote monety bulionowe – bite celem lokowania w nich środków finansowych
Złote monety kojarzą się najczęściej z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich pod kilkoma względami. Przede wszystkim monety bulionowe są emitowane celem lokowania w nich kapitału, z tego zatem powodu ich nakład w danym roku nie jest ograniczony, a raczej wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w kolekcjach tematycznych lub w związku z znaczącymi rocznicami, skutkiem tego ich design bardzo rzadko ulega zmianie. W większości wypadków złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie datą bicia. Charakterystyczne jest to, iż wiele monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma przypisanego nominału podanego w walucie, a ich faktyczną wartość określa ciężar oraz czystość użytego do ich bicia metalu szlachetnego. Zaletą monet bulionowych jest to, że są popularne w nawet odległych zakątkach świata, a ich ewentualna sprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty niż miejscowych monet kolekcjonerskich.
Domieszka miedzi wzmacnia złote monety bulionowe
Najczęściej kupowane przez inwestorów złote monety bulionowe to te o nominale 1 uncji, lecz mennice wypuszczają także monety o nominale 1/4 czy 1/10 uncji złota. Warto wiedzieć, iż monety bulionowe wybijane są z reguły ze złota najwyższej próby, czyli .9999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki bite są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu podniesienie twardości monety, a przez to zmniejszenie ryzyka jej zniszczenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane informuje o ilości czystego złota zużytego do ich wybicia.
W ofercie polskich dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu znajdą najpopularniejsze z nich, m.in. wymienione wyżej Krugerrandy, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy brytyjską Britannię.
Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]