Usługi finansowe 

Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn i urządzeń. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta zapisy, stąd nie odradzamy tę drogę pozyskania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To także dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.

Podobne