Usługi finansowe 

Kredyt bez historii kredytowej – czy to możliwe?

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest w dzisiejszych czasach ogromnie popularne, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje spora liczba Polaków, którzy nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Instytucje bankowe zazwyczaj określają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają ich przyznania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, determinujące fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już zaciągnięte pożyczki. Na największe trudności muszą być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze żadnego kredytu. Należą do nich przede wszystkim studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od niedawna i osiągają zbyt małe zarobki czy też są zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło. Z tym, że kredyt nie będzie im przyznany, muszą być pogodzeni także renciści. Rzecz jasna, kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę w innym kraju. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie więc zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w banku, w którym planuje się uzyskać kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, ale wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.

Podobne