Branża prawna Usługi finansowe 

Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach czy też polisolokaty. Wachlarz usług radcy prawnego Tomasza Baszczyna oraz adwokata Pawła Czarniaka jest bardzo szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, a także wypowiedzianych i spłaconych. Dodatkowo są to także postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia bądź unieważnienie umów.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która już prowadziła sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Raiffeisen Bank Polska, mBank, Bank Millennium oraz Getin Noble Bank. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Ważne, żeby pierwszym krokiem – przed podjęciem jakichkolwiek innych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Kredyt we frankach szwajcarskich – pozew przeciwko bankowi

Prawidłowo przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w szczególnych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.

Podobne