Usługi finansowe 

Czy opłaca się inwestować w złoto w sztabkach?

Chcesz zamówić złoto w sztabkach? Wejdź na https://tinyurl.com/yfd2wnup.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie czy zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak dochodowe jak jeszcze pięć lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku spowodowały, iż Polacy szukają strategii, które pozwolą ich pieniądzom zapewniać za jakiś czas poboczny dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a głównie – sztabki złota.

Złote sztabki to inwestycja na lata

Od razu warto stanowczo zaakcentować, że inwestycja pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na wiele lat. Złoto najczęściej nie poddaje się większym i mniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna i polityczna nierzadko zwiększa jego cenę. Rzecz jasna, można spostrzec wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres natychmiast można zauważyć, iż wraz z upływem lat ona wzrasta. Dlaczego? Od wieków ilość tego kruszcu będąca w obiegu w zasadzie się nie zmienia. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, obecnie jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, jak również – nadal na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Pomimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, odzyskiwanie tego kruszcu wykorzystanego np. do produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB albo telefony komórkowe) jest nieraz nieopłacalny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – kogo stać na taką lokatę?

Czytając o lokacie pieniędzy w sztaby złota gros inwestorów z miejsca pomyśli, że to nie dla nich, przez znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki są produkowane w wielu wagach, wobec tego właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są też znakomite jako upominek. Więksi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem często kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a nawet 1000 g. Wypada jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto po znacznie niższej cenie. Stąd powinno się zamawiać złote sztabki o różnej wadze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na mniejsze kawałki o wadze 1 g.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Podobne