Usługi budowlane 

Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Interesuje Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Skieruj się tutaj, żeby zdobyć więcej informacji

Szalowanie to jedna z najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a czasem również tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety ze względu na wysokie koszty nie zawsze ekipy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, dobrze sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie również obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze zaś wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie konkretnego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Podobne