akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowyUsługi budowlane 

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele materiałów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, korki i stożki oraz listwy fazujące czy pozycjonujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w rozsądnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Podobne