Usługi budowlane 

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Zamów sklejkę Kraków.

Deski szalunkowe to najistotniejszy komponent instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem wybudować domy z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wykonuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć wykorzystywany rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi głowic i łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

Podobne