Usługi budowlane 

Ekologiczne domy drewniane – budownictwo przyjazne środowisku

Więcej informacji o domach z drewna Kraków

Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana też papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię oraz osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Podobne