Usługi budowlane 

Domy w technologii zrębowej – budowa domów z bali

Na domygoralskie.com/technologie.html zamówisz budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność takich domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w technologii zrębowej wyglądają naprawdę ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, która sprawia, że mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy z bali nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które nierzadko generują znaczne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą odpowiednio utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest zbyt wysoki, na skutek czego również pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej spotkać można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie znaczy to jednak, że nie są na ten moment z chęcią wznoszone też w innych rejonach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być spotykane we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba zadbać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

Podobne