Usługi budowlane 

Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Chcesz zamówić okna drewniane Małopolska? Sprawdź www.oknostol.com.pl

Okna wykonane z drewna zwykle wybierane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz także na ich wysoką jakość. Ten ekologiczny materiał daje estetyczny wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Nie tylko jednak estetyka jest istotnym atutem tego rodzaju okien. Jakie są jeszcze powody, dla których warto je wybierać, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – wysokie walory estetyczne

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych związanych z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który tworzy materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków tego surowca, które mają przeróżny wygląd, barwę czy rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości jeśli chodzi o aranżację oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze oczekiwania i gusta. Drewno jest też niezaprzeczalnie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, może być więc doskonałym materiałem do produkcji wszelkich elementów aranżacyjnych.

Inne ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał zapewnia ogromne możliwości jeżeli idzie o produkcję okien. Mogą one mieć przeróżny wygląd oraz styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a także obrabiać, wykonując przepiękne formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytkowych budowli, znakomicie spisuje się także w domach osób mających alergie. Nie wydziela żadnych chorobotwórczych substancji, a nawet dobroczynnie wpływa na samopoczucie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy jeszcze dodać fakt, że istnieje dużo skutecznych metod poprawiania żywotności okien drewnianych, a także to, że materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak i utylizacji, który to proces jest bardzo prosty i nie szkodzi atmosferze. Zalety te powodują, iż okna drewniane są lepsze niż okna wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Podobne