Rozrywka Turystyka i podróże 

Wyprawy w Alpy – na co mogą liczyć uczestnicy trekkingów?

Wycieczka w Alpy Austriackie - poznaj pełną ofertę.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wylot wszelkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, często zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Zachwycające szczyty Alp – marzenie wspinaczy ze wszystkich stron świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – naturalnie – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o których pokonaniu fantazjują alpiniści z całego świata, to przykładowo Liskamm – 4527 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Piz Badile albo szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – oszałamiające doznanie

Jakie wycieczki w Alpy oferują polscy organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka ciekawych ofert adresowanych do entuzjastów gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już umiejętność jazdy na nartach i potrafią wykazać się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do osób zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje umiejętności. Tym, których obchodzi przede wszystkim zdobycie wiedzy, polecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, który ma na celu naukę fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Największym atutem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w małych, najczęściej 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie zachwycającym przeżyciem, przynoszącym satysfakcję z przełamywania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne