Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Korzystna oferta wypraw trekkingowych.

Wypady w góry mogą mieć różne postaci. Od krótkich spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które biegną trekkingi. Eksperci wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej kondycji oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników ze świetną sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania podczas wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Alpy i Andy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także Karpaty Wschodnie. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne