turystyka narciarska, skituryTurystyka i podróże 

Skitury – wycieczki po górach na nartach

Większa część osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam z reguły tylko po to, aby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Lecz nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz spróbować skitur czy też wypraw na rakietach.

Wyczerpujące, ale przynoszące sporo satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych trywialnym wypoczynkiem w drewnianym, górskim domku i przelotnym zjazdem z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na doświadczanie ich piękna podczas stosunkowo intensywnych, a zarazem przynoszących sporo satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże przeznaczona jedynie dla obeznanych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są bez wątpienia Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do skitur odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują idealne warunki do wypraw tego rodzaju. W czasie takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa okaże się dostosowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o poradę instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne