Turystyka i podróże 

Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Atrakcje w Małopolsce. Dowiedz się więcej na https://visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca warto odwiedzić? Opisujemy interesujące, kultowe i nieznane, lecz na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nowe miejsca w Małopolsce / Piękne, chociaż nieznane miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej kultowe oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, jednak jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny widok – przy należytej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest bardzo malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Interesujące atrakcje w Małopolsce / Śliczne i interesujące miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze godne polecenia miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.

Podobne