Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o wyprawach górskich? Dobrze trafiłeś! Wejdź na http://tinyurl.com/y5h494ll

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, iż każdy – także kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne