Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Trekkingi Himalaje. Więcej na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to dużo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić także o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku warto zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Problemy sprawia także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne