Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Jak przygotować się na trekkingi?

Szukasz bezkonkurencyjnej oferty trekkingów? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach utożsamiamy przede wszystkim z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zazwyczaj takie umiejętności – w wielu pasmach wytyczono wszak trasy, z jakimi upora się dowolny turysta – jeśli rzecz jasna posiada właściwe narzędzia, czyli buty z przyczepną podeszwą i kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc okaże się on potrzebny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Narzędzia do trekkingu

Trekkingi są czasem prowadzone w naprawdę technicznym terenie, a to sprawia, iż niezbędne stają się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, które zapewnią przyczepność również na oblodzonych trasach – a na wielu górach spotkać je możemy również w czasie upałów. Na wysokich podejściach pomocny będzie także czekan. Do obsługi obu akcesoriów potrzebne będą właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i w pozostałych miejscach

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, a te zwykle są niedostępne dla większości gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach Broad Peak oraz Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne