Sport, rekreacja, hobby Turystyka i podróże 

Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Obieżyświatów zachęcają w głównej mierze niesamowite widoki, zanikające już lodowce, a także sposobność ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów spore wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się także zakupić medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady oraz korzystanie z odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, by uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Podobne